positivJE MOTIVATOR #4 Martin Šejda

26.03.2019

Čtvrtý díl seriálu přednášek positivJE MOTIVATOR obstaral hned na dvou školách (na strojní a stavební průmyslovce a na gymplu) Martin Šejda. Úspěšný basketbalista, ale hlavně byznysmen, který strávil 21 let ve Spojených státech, vybudoval zde vlastní poradenskou firmu, kterou od roku 2015 řídí z Jeseníku.
Ve svém povídání upozadil svůj osobní příběh a spíše se zaměřil na zdůraznění toho, aby se mladí lidé otevřeně dívali na příležitosti, které je v životě budou potkávat, aby se správně rozhodovali a aby na sobě neustále pracovali, protože úspěšný (nejen) profesní život je čeká tehdy, když na něj budou připraveni. V době, kdy jsou české firmy plné průměrných zaměstnanců, mají ti, kteří na sobě budou makat, velkou šanci na skvělou kariéru.
Martinovým striktním doporučením všem posluchačům bylo, aby ze svých hlav vymazali slova 'nejde, neexistuje', aby se nenechávali odbýt, odmítnout, protože i jeho úspěšná dráha sportovce-podnikatele vedle přes několik zamítnutí, se kterými se nesmířil a prostě je obešel.
Pro ty, co se chystají na vysokou školu, mohlo být šokujícím jeho doporučení, dát si po maturitě od školy rok pauzu. Ta jim dle jeho slov významně pomůže při rozhodování, jak se svým životem dále naložit.
Posuďte sami záznam ze 4. dílu positivJE MOTIVATORu.

Foto a video (zdroj): Josef Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.