positivJE MOTIVATOR #3 Petr Vítek

06.02.2019

Třetím positivJE MOTIVÁTOREM vhozeným do jámy lvové, tj. před studenty jesenického gymnázia, byl sám jeho někdejší absolvent, Petr Vítek. Přijal naše pozvání, aby se s budoucími lídry Jesenicka podělil o svoje zkušenosti nasbírané pestrým pracovním i osobním životem.
Petr je spoluzakladatelem české pobočky co-workingové sítě Impact Hub, která v Praze, Brně a Ostravě vytváří podmínky pro mladé začínající podnikatele i firmy zejména se rekrutující z oblasti technologií. K tomu se jako trojnásobný otec snaží z pozice člena správní rady České spořitelny alespoň trochu ovlivňovat směřování českého vzdělávacího systému, jehož aktuální nastavení se mu moc nezamlouvá.
Během besedy se studenty se hodně zaměřil na vlastní zkušenosti s cestováním, nejvíce pak posluchače zasvětil do svého ročního pobytu v USA. Tam se vypravil ještě coby vysokoškolský student, s plánem zlepšit se v angličtině, prací si vydělat a pak ty peníze utratit za spanilou jízdu po Státech. Jak řekl, tak udělal a od čističe stolů ve strip baru, přes přiklapávače housek na burgery v Burger Kingu se propracoval až na zástupce šéfkuchaře ve fastfoodu s mořskými plody, pak si koupil auto a projel podstatnou část Spojených států amerických.
Kdo máte chuť, pusťe si video, Petrův humor vás určitě pobaví, a hlavně vás povzbudí k akci. Myslíme, že mu jeho "nevyžádané rady" uvěříte a třeba vyzkoušíte, jestli zafungují i vám.
Video níže:

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.