positivJE MOTIVATOR 2 s Jirkou Horčičkou

13.01.2019

Hostem druhého dílu přednáškového pořadu 'positivJE MOTIVATOR' byl na půdě jesenického gymnázia jeho nedávný absolvent Jiří Horčička. Se svou skromností váhal, jestli má "právo" předstoupit před studenty a tak, jenže od první minuty bylo jasné, že jeho příběh je dosti zajímavý a inspirativní.
Studenti pozorně vyslechli Jirkovo vyprávění o jeho krátké, ale úspěšné kariéře vrcholového sportovce - reprezentanta v běhu na lyžích. Když ho zranění donutilo změnit plány, nezpanikařil a v klidu dostudoval pražské ČVÚT, aby dokráčel až ke svému snu, stavařině. Díky ní dneska dozoruje stavbu dvou tunelů a mostu v Norsku. Vedle toho s asi patnácti lidmi v Adolfovicích kutá svůj malý startup s výrobou designových lahví na pití Drinkit, který už se tlačí do USA. Však se podívejte na video, poutavé povídání to je, i studenty to bavilo.
Co Jirka Horčička zvládl za 28 let, někteří z nás nedokáží za celý život. Tyhle vítězné typy lidí musíme mít ve vedeních firem, obcí, v politice ... Jen více takových motivátorů.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.