positivJE MOTIVATOR #12 Josef Ťulpík

23.01.2020

Dvanáctým motivátorem jesenických studentů byl podnikatel Josef Ťulpík, který přijal pozvání na půdu Střední průmyslové školy a pak na Gymnázium Jeseník, na němž před lety sám maturoval.
Pan Ťulpík, držitel titulu Živnostník roku Olomouckého kraje (r. 2014), přišel mezi studenty, aby jim stručně povyprávěl svůj podnikatelský příběh. Ten se začal psát v roce 1994 vyřízením živnostenského listu. V začátcích se živil poplatně tehdejší době, takže hlavně nákupem zboží a jeho následným přeprodejem. Šlo mu to, ale měl větší ambice. Chtěl budovat něco s trvalejší hodnotou, a tak ke slovu přišla v Bludově výstavba pěstitelské pálenice, následně přibyla cukrárna. 
Když se v roli externího poradce ocitl pracovně na Jesenicku a dohoda zněla "do švestek", vůbec by ho nenapadlo, že téměř dennodenní dojíždění potrvá 20 let a zatím to rozhodně na konec nevypadá. Jeho poradcování se totiž v roce 2005 proměnilo v odkup tehdejší firmy, no a od té doby zde buduje společnost WTC Písečná - výrobce návěsů a přepravníků pro zemědělství a komunál. Nabídka v Písečné vyvinutých a vyrobených produktů zahrnuje asi 105 různých typů.
Tohle všechno pan Ťulpík studentům velmi otevřeně popsal, snad v některých z nich i zažehl jiskřičku touhy zkusit podnikat, protože jeho slovy v tom přes všechny ty trable najdete to nejcennější - svobodu.
I vy si můžete přednášku Josefa Ťulpíka pustit a nechat na sebe působit zkušenosti a zážitky člověka ošlehaného přes čtvrt století trvajícího podnikání, fakt je to inspirativní

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.