positivJE MOTIVATOR #10 Mirek Ambrozy

28.11.2019

Studenti Střední průmyslové školy (stavební a strojní) a děcka z hotelovky a obchodky byli ti, kdož vyslechli poutavé vyprávění jubilejního desátého hosta positivJE MOTIVATORU Mirka Ambrozyho.
Přednášející opět nezklamal, připravil si plnotučných 45 minut, do nichž zkoncentroval doslova reklamu na soukromé podnikání, aniž by jedinkrát dehonestoval toho, kdo se cítí líp v roli zaměstnance. Mirek velmi umně srovnával oba způsoby obživy, on logicky více inklinoval k variantě 'sám na sebe'. Aby taky ne, když posledních pár roků velmi úspěšně kormidluje svoji firmu Wristbanditos, která v oboru výroby identifikačních náramků, jaké znáte z festivalů, koncertů a velkých kulturních akcí, patří rozhodně do TOP 3 v Evropě. A na tomhle kontinentě je Mirek jediný, kdo nic neobjednává z Asie, vše nakupuje v Evropě a kompletuje v Jeseníku.
Poselstvím studentům nebylo Mirkovo bití se v prsa "Koukejte, jak jsem dobrej.", a že by to mohl udělat, ale šlo tak trochu o jeho osobních "5P", která by se mohla tesat. Skoro se chce říct, že kdo je dodrží, k úspěchu musí zákonitě dojít. Jen čtěte - 1) angličtina, 2) štěstí (kterému se jde naproti), 3) pracovitost, 4) ochota riskovat a 5) začít teď hned. Na jeho přednášce oceňujeme jeho otevřenost a odnášíme si jeden postřeh, že nejlepší zakázky získával, když o ně neusiloval. Tvrdí, že když hrozně moc chcete dělat obchod, jdete s marží dolů a moc to nefunguje.
Co vám tady budeme dělat přepis videozáznamu, jen si to pusťte, klidně jen k poslechu, Mira coby někdejší rozhlasový zprávař má příjemný hlas ;-)
Jo, ještě jedna věc, pěkný apel tam měl Mira na úplný závěr - support you local - pokud to aspoň trochu jde, před "pražskými" e-shopy dávejte přednost místním obchodníkům, tedy pokud je cena v jejich neprospěch řekněme do 10-15 %. Podpora lokální ekonomiky se tomu říká.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.