positivJE FESTIVAL 2021 právě teď

25.11.2021

Dnešní den je pro positivJE možná nejdůležitější den v roce. Do Jeseníku (o Jeseníku) přijíždí diskutovat velmi moudré hlavy, které své myšlenky zkoncentrují na výzvy stojící před Jesenickem. A je na Jesenicku, jak si tyhle výzvy vezme k srdci.

My jsme se pokusili na celodenní konferenci pozvat všechny důležité lidi mající vliv na to, jaké bude Jesenicko za pět, deset či dvacet let. Když nebudeme dělat nic, budeme se tady dál potichu vylidňovat, stárnout a přicházet o chytré lidi, budeme regionem stojícím na práci s nižší přidanou hodnotou, budeme mít problém udržet zde patřičnou kvalitu služeb, za což si dosaďte cokoli. Klidně zdravotní péči, klidně nabídku zboží, klidně i pestrost vzdělávání... Když nebudeme dělat nic. Tak to ale zřejmě nedopadne.

Nedopadne, protože my vidíme lídry, co jsou s vyhrnutými rukávy připraveni jít nad rámec svých primárních rolí starostů, ředitelů škol, vlastníků firem... To když jim na hrb naložíme úkol pozvednout Jesenicko, oni to určitě udělají.

positivJE FESTIVAL jen nabízí inspiraci, co všechno by se dalo pro chytřejší, bohatší, vzdělanější Jesenicko dělat. Přivážíme na pódium jesenického kina vážené akademiky, úspěšné podnikatele a zkušené lidi z praxe, aby nám pomohli se v těch výzvách regionu zorientovat.

Po mentálně náročné konferenci přijde totální oddech a ryzí radost z úspěchů Jesenicka. Odpoledně-večerní blok 'festival patriotů Jesenicka' ukáže 6+1 zajímavých příběhů lidí, pro něž okres Jeseník znamená hrozně moc a na jejich život měl či má vliv. Ale nečekejte exhibici sedmi různě úspěšných lidí, připravte se na inspirativní povídání o tom, co dobrého se může přihodit i vám, když budete chtít. Třešinkou večera pak bude premiéra krátkého dokumentárního filmu o jednom místním ekologickém farmáři.

Věříme si, taková koncentrace znalostí, kompetencí, zkušeností a inspirace v jesenickém kině ještě nikdy nebyla. Nechte ji na sebe zapůsobit i vy. Buď (očkovaní) okamžitě přijďte do kina, nebo si u nás kupte lístek na online přenos.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.