Popularizátor Jesenicka Květoslav Growka oceněn Univerzitou Palackého

05.07.2023

Ve prospěch Jesenicka se dá makat různými způsoby, třeba napsat knihu s regionální tématikou. Opravdu pořádnou publikační stopu za sebou nechává bývalý učitel Gymnázia Jeseník Květoslav Growka. Jeho poslední profesní štací byla práce pro Státní okresní archiv Jeseník, kde kromě vytrvalé badatelské práce velmi aktivně psal.

Zmizelá Morava - Jeseník, Album starých pohlednic - Jeseníky, Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník v proměnách staletí, Rychlebské hory a podhůří v proměnách staletí, Jeseníky mezi vzpomínkou a přítomností, Českoslovenští legionáři okresu Jeseník, 120 let sociální demokracie na Jesenicku - to je nekompletní výčet knih, pod nimiž je coby autor podepsán. Schválně, kolik z nich máte v knihovničce?

Přínos Květoslava Growky nemohla přehlédnout ani olomoucká Univerzita Palackého. Sám rektor Martin Procházka vyznamenal pana Growku stříbrnou Pamětní medailí Univerzity Palackého, jíž mu poděkoval za spolupráci se školou i za celoživotní zájem o náš region. Jeho knihy se stávají svědectvím pro příští generace, a to není malá zásluha.

Foto (zdroj): Vojtěch Duda

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.