Pomoc lázním Lipová a Jeseník už je na cestě

27.06.2020

Pro připomenutí, lázně v březnu schytaly pořádnou byznysovou facku, když jim vládní nařízení znemožnilo přijímat nové pacienty. V lázních po celém Česku to umřelo a umřelo to i nahoře na Gräfenberku, umřelo to i v Lipové. Tenhle scénář jako podnikatel nechcete zažít.
Dejme tomu, že dneska mohou Schrothovy i Priessnitzovy lázně fungovat plnohodnotně, jenže pacientů/hostů se úplně nedostává. Stát přichází s náplastí, která by krátkodobě mohla trochu vykompenzovat ztráty vzniklé na jaře a dlouhodobě by do obou lázní mohla nalákat Čechy, kteří je doposud nevnímaly jako místo vhodné pro dovolenou.
Ministerstvo pro místní rozvoj bude od 1. července rozdávat vouchery na lázeňské pobyty, jejichž výše může činit až 4000 korun a je určena na dovolenou v lázních v České republice. Má to dvě základní podmínky - musíte v nich strávit alespoň 6 nocí a musíte v nich podstoupit minimálně 5 procedur. To zní fér. Tímto způsobem by mohlo být obdarováno až 300 tisíc Čechů, a to by bylo, aby jich alespoň několik set či nižší tisíce nezavítaly taky do Jeseníku a Lipové.
Přece jen, oboje lázně jsou vlastně zdravotnická zařízení, která musí disponovat lékařským personálem a my si přejeme, aby se jim dařilo dobře, protože jejich přítomnost je dobrá pro celý region. Ostatně co vy, nestřihnete si v nich nějakou proceduru nebo aspoň wellness, ať je taky podpoříte? ;-)

Foto (zdroj): archiv Schrothovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.