Pokrok na Městském úřadě Jeseník

08.11.2019

Vy se nám dnes možná budete smát, protože tohle je opravdu maličkost, o čem vám píšeme. Navíc je to maličkost přicházející s několikaletým zpožděním, přesto jsme se nad jejím dotažením zaradovali. Je to totiž další symbolický důkaz, že Jeseník chce jít vpřed.
Tramtadadá, Městský úřad Jeseník spustil online rezervační systém, díky němuž si sami vyberete čas, kdy půjdete něco vyřizovat na úřad a budete to mít bez fronty. Tahle chytrá věcička - objednávání se na úřad, se týká občanských průkazů, cestovních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel. Na tři kliknutí si zvolíte účel návštěvy a pak vyberete datum a hodinu vaší schůzky s úředníkem a ve smluvený čas dorazíte řešit svou záležitost. Druhou doprovodnou službou je monitoring obsazenosti přepážek, což se vám zase může hodit v situaci, kdy chcete jít pro nový řidičák, pas, občanku, odhlásit vozidlo... právě teď, chcete být efektivní a neztrácet drahocenný čas čekáním.
A protože je město Jeseník tzv. obec s rozšířenou působností, týká se tohle drobné vylepšení celého okresu. Lidé třeba z Javornicka či Zlatohorska to ocení ještě o trochu víc než místní.
Do konce roku online rezervování běží v testovacím módu pouze v úterky, úřad snad bude rozumný a postupně tu možnost rozšíří minimálně i na pondělí a středu.
Tak co, je to srandovní prkotina anebo se radujete s námi?
Dokud se na webu neobjeví příslušné tlačítko, můžete se na rezervace dostat přes tento link

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.