Pohodové lyžování v Lipové-lázních

12.01.2019

Do Jeseníků dorazila ta nejopravdovější zima, ideální sněhové podmínky hlásí všechna lyžařská střediska v regionu. I jedno z těch menších, Ski areál Lázeňský vrch v Lipové-lázních, má dnes nádherně zasněžené obě sjezdovky.
Že k provozování takového sjezdařského centra potřebujete notnou dávku odvahy, ukazuje už mnoho let zarputilý provozovatel sjezdovek na Lázeňském vrchu, Pavel Bráblík. Zkuste podnikat v něčem, kde máte za soupeře přírodu a kde, když ji chcete porazit, musíte investovat do drahých sněžných děl a pak se dát na modlení, že bude chladno a dost vody, ať můžete děla zapnout.
Díky entuziasmu takových lidí máme 'hned u baráku' sympatický ski areál s domáckou atmosférou o dvou sjezdovkách (650 a 500 metrů) pro rekreační lyžaře. Díky skvělé dostupnosti (u hlavní silnice, nad areálem Schrothových lázní) nastupujete na vlek přímo z auta. Postarají se tady o sólo lyžaře i o rodinnou výpravu, dětské zázemí v podobě lyžařské školy je součástí. Za příznivé ceny skipasů tu hravě pobudete celou sobotu anebo se v pracovních dnech můžete urvat na večerní lyžování. To se vyplatí, co?
Do Lipové posíláme 'lajk' a boha počasí Zeuse žádáme o další přívaly sněhu.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.