Podpořte Písečnou v soutěži 'Má vlast'

10.04.2022

Nejde přehlédnout rostoucí zodpovědnost starostek a starostů za místo, kam patříme, ať si za to dosadíme péči o památky, budování nových veřejných prostor, opravování veřejných budov, nádraží apod. Je fajn si ty věci ukazovat.

Třeba prostřednictvím soutěže 'Má vlast cestami proměn', kam se přihlásila Písečná se svou velmi zdařilou rekonstrukcí kulturní památky v osadě Chebzí - dřevěné kaple se zvoničkou. Stalo se tak v roce 2020, teprve teď se asi půlmilionová investice dostala do národní soutěže, kde bojuje o hlasy s dalšími 102 obcemi a městy. Pozoruhodné taky je, že Olomoucký kraj má největší zastoupení, z Jesenicka ale tedy jen ta Písečná. Tak to byste jí mohli pomoci k dobrému výsledku.

Mezi námi, osada Chebzí má opravdu jen pár obyvatel, i když budou hlasovat všichni, tak jim to k vítězství stačit nebude, musíte jim to odkliknout i vy (tady).

Odkliknout soutěžní číslo 51 a někdy se zajít na tu nádheru podívat, oprava kapličce vážně prospěla. Dočkala se nové střechy, dřevěného opláštění, omítky a podlahy, renovací prošla okna i dveře. Malý svatostánek si můžete dát na trasu některého z jarních výletu na Rejvíz, Čertovy kameny či Zlatý Chlum.

Foto (zdroj): Jan Konečný

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.