Podpořte nákupem regionální potraviny

26.03.2020

Tak lidi, ústa máme zakrytá, olympiádu odloženou a kdy chodí senioři nakupovat už taky víme. Je nejvyšší čas řešit, jak každý jeden z nás může pomoci místním živnostníkům a firmám začít se zotavovat z téhle mimořádné situace.
Naše doporučení bude jednoduché - dávejte přednost potravinám, které vyrábějí firmy se sídlem v okrese Jeseník. Pokud vám to máme ještě trochu zpřesnit, doporučíme vám výrobky označené logem 'Regionální potravina'. Tu už 11 let uděluje Ministerstvo zemědělství těm nejkvalitnějším zemědělským a potravinářským výrobkům, když zvítězí v krajských soutěžích. Cílem je podpora lokálních producentů na pultech obchodů, na farmářských trzích apod. O to teď jde, utrácet peníze na Jesenicku. A vůbec, co kdybychom s vámi udělali dohodu, že dejme tomu do konce roku si bude každý z nás dávat více záležet na tom, jestli nakupuje potraviny z místní provenience. Je to blbý nápad?
Pokud jde o okres Jeseník, prestižní značkou 'Regionální potravina' se aktuálně pyšní ovčí brynza ze Zemědělského družstva Jeseník, a pak svatební koláčky a pekařské výrobky ze Střední školy gastronomie a farmářství. Přáli bychom si širší portfolio, zejména když víme, jak kvalitní třeba sýry a jiné mléčné výrobky, pečivo, likéry... tady vznikají.
K tématu se ještě rozhodně vrátíme, tenhle kraj bude vaše peníze potřebovat.

Foto (zdroj): archiv Regionální potravina

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.