Podpora textilního průmyslu na Jesenicku

10.04.2018

Firma Regenhart & Raymann dala našemu kraji do vínku textilní budoucnost. Ta se začala formovat na samém sklonku 18. století a dá se říci, že přežila doteď, byť dnes dává textilní průmysl práci spíše jen desítkám lidí. Ale nějaké výroby zde fungují, zmíníme třeba švédský Cavaliere, který šije konfekci v bývalém areálu OP Prostějov, dále brněnský Atex vyrábějící sportovní oblečení a připomenout je potřeba módní Woox. Ten se snaží obnovit textilní produkci v původní továrně Regenhart & Raymann, později Moravolen.
Tyhle firmy fungují, zaměstnávají zdejší švadleny a krejčové, ale s každým zvýšením produkce se dostávají do problémů s nalézáním kvalifikované pracovní síly.
A protože my si přejeme na Jesenicku prosperující podniky, oceňujeme aktivitu Krajského úřadu Olomouc, který podepsal Regionální sektorovou dohodu. V ní se signatáři dohodli na snaze opětovně pozvednout textilní, oděvní a obuvnický průmysl v Olomouckém kraji. Zainteresované subjekty budou reagovat na potřeby perspektivních výrobců, budou pomáhat k dostatku vzdělaných pracovníků na trhu práce a budou se snažit o zvýšení zájmu žáků a studentů o obory navázané na textil.
Pokud to nebude jen o lákání na učební obory, ale třeba o výchově technicky zdatných pracovníků, budeme za to rádi. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies