Podpora digitálního školství na Jesenicku

04.06.2020

Svět už nikdy nebude stejný, ani učení už nebude stejné. Nebo nemusí být, když zainteresovaní lidé budou chtít. A víte, že o tom nerozhoduje jenom ministr školství anebo jenom ředitel/ředitelka školy? On i Olomoucký kraj má platformu zabývající se kvalitou školství.
Jaká náhoda, jednou z oblastí, které se věnuje, je digitální gramotnost. Ta zahrnuje podporu a rozvoj škol v technologických znalostech pedagogů. Cílem je dodat učitelům ucelené informace třeba o tom, jaká moderní zařízení a online nástroje jsou dnes k dispozici a jak jim tyto mohou pomoci k zajímavější, a tudíž zábavnější výuce. Mimochodem, garantem pracovní skupiny je šumperská Střední průmyslová škola. Týmu už se podařilo připravit hodně zajímavých materiálů. Jejich nasazení covidové prázdniny jenom akcelerovaly.
K výstupům této 'digitální skupiny' se dostanou i některé zdejší základní školy (Bělá, Lipová, Javorník, Vidnava, Česká Ves) a střední školy (Střední průmyslová škola, Střední škola gastronomie a farmářství), ty jsou zapojeny do struktur krajské vzdělávací platformy. Mohou se tedy ucházet o elektronické výukové materiály pro konkrétní předměty (třeba pro matematiku, angličtinu, dějepis, chemii, informatiku...), mohou žádat asistenci při nasazování informačních technologií (hardwaru i softwaru) do reálné výuky... Kraj navíc spolupracuje s Národním pedagogickým institutem ČR, výsledkem čehož je služba digitální pohotovosti. Ta je dostupná pro všechny školy v okrese Jeseník.
Školní rok už dojeďme v tomhle zvláštním režimu a pojďme se bavit o tom, jak má školství za koronakrize nabyté zkušenosti přetavit ve schopnost "expedovat" do života ještě lépe vybavené jedince.
Učňům, maturantům a vysokoškolákům držíme palce, ať vrcholy roku zvládnou, Jesenicko potřebuje další odborníky a profíky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies