Podnikatelé, podnikejte víc, podnikavci, začněte podnikat

11.02.2021

Jen pro připomenutí, Jeseník vždycky zdobila jistá soudržnost, jak my říkáme "Javorník zajímá, co se děje v Jeseníku, Jeseník zajímá, co se děje ve Zlatých Horách a naopak", chápete?

Nějaké ukazatele říkají, že mladí lidé tady nevidí perspektivu, což je možné, každopádně my vidíme možnosti, jak jim nějakou nabídnout. Chce to "jediné", navést je na cestu podnikání.

Tu jim otevírá třeba Místní akční skupina V. Priessnitze pro Jesenicko (MAS), jejíž úlohou je podpora podnikavosti a podnikání, a to v takových oblastech a oborech, které mají předpoklad přispět k hospodářskému růstu okresu Jeseník.

Máme tady nové období pro čerpání dotací (2021 - 2027), z nichž si MAS může ukrojit až 100 milionů korun! Je to mj. odvislé od toho, jak kvalitní analýzu trhu si teď udělá. Dneska apelujeme na všechny zdejší podnikatele, a to drobné živnostníky, firmy, včetně subjektů z oborů cestovní ruch a zemědělství, pojďte dát vědět, co si o zdejším podnikatelském prostředí myslíte. Možná si otázkami v dotazníku připomenete, co taky ovlivňuje váš byznys. A pozor, užitečné to pro vás může být, i pokud jste proti dotacím, a že je to legitimní postoj. Na druhou stranu, třeba do inovací to může dávat smysl.

A na ty se vás v průzkumu ptá také Inovační centrum Olomouckého kraje, s nímž (a s Městem Jeseník) tady vymýšlíme inovační hub, jakési "hlavní město nového podnikání na Jesenicku".

Přátelé podnikatelé, buďte tak hodní, pomozte nám lépe pochopit zdejší byznysové prostředí.

Dotazník najdete pod tlačítkem níže, za jeho vyplnění (do 10 minut) už teď děkujeme.

#masjesenicka #masvpriessnitze #podnikaninajesenicku #jesenicko #jesenik #okresjesenik #ohkjesenik #smoj #sdruzenimestaobcijesenicka #priessnitzovylecebnelazne #hledamepodnikatele

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.