Plány na nový školní rok na ZŠ Česká Ves

31.08.2020

Hádáme, že vás nepřekvapuje, že s blížícím se začátkem školního roku na stránkách positivJE poněkud posiluje téma týkající se vzdělávání na Jesenicku. Libujeme si v tom, když ze škol chodí dobré zprávy, tak se pojďte podívat, co se chystá u Filipa Worma, ředitele ZŠ Česká Ves. Jeho tým o prázdninách nezahálel a mocně plánoval.
Začínají se hýbat práce na rozvoji areálu školy, k nimž měl co říct i školní parlament. Pan architekt Pospíšil a projekční kancelář Greenberg už mají první vizualizace, které v září představí i dětem.
Do nového školního roku jdou tělocvikáři s odhodláním, zvýšit zájem dětí sport. Na pomoc si přibírají zkušeného matadora, tréňu Honzu Malysu, jehož pohybová školička už k přirozenému pohybu přivedla desítky dětí. Honza si bere na starost I. stupeň. Pokud jde o konkrétní sporty, v České Vsi to bude o plavání, florbale a koloběžkování.
Ředitel Worm chce dále zapracovat na těsnějším vztahu se zdejšími středními školami, aby ty mohly více prezentovat nabízené studijní obory, jež si žáci vyšších ročníků mohou více osahat ještě před vyplňováním přihlášek na SŠ. No a taky tam bude to naše kariérové poradenství ;-)
A protože dobrá škola stojí na bezvadné vnitřní atmosféře, proběhne na ní ve 2. pololetí speciální projekt na podporu vztahů ve třídách a tak.
Vypadá to, vypadá, že děcka navštěvující základku v České Vsi se mají na co těšit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.