Plán oprav silnic na Jesenicku

03.03.2019

S blížícím se jarem jsou postupně odtajňovány stavební projekty, které by mohly přispět ke kvalitnějšímu životu na Jesenicku. Tradičně s největším očekáváním se setkávají investice do silniční sítě.
Ředitelství silnic a dálnic pro letošní rok plánuje v našem okrese 4 akce (zatím). Jednoznačně nejvýznamnější bude přestavba nepřehledné křižovatky v Lipové u pošty. To je to zamotaná odbočka směr Pomezí - Vápenná - Javorník. Místní už to +/- známe, ale přespolní za volantem velmi často tápou. ŘSD tuhle křižovatku letos přestaví na standardní tvar T, čímž se doprava výrazně zpřehlední.
Další akcí bude oprava povrchu vozovky na Červenohorského sedla v délce 9 km. Motorkáři, až se budete prohánět v serpentinách, dávejte pozor na silničáře v oranžových vestách.
Během roku se pracovníci ŘSD vypraví i do Žulové, aby zde opravili most přes Stříbrný potok a potkávat je budete na pětikilometrovém úseku silnice mezi Žulovou a Bergovem.
Uvidíme, jaké další akce s dopravní infrastrukturou se na Jesenicku odehrají, i za ty chystané jsme rádi. Cestářům 3x nazdar!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.