Písečná se snaží pomáhat svým občanům s bydlením

14.08.2023

Významně ztížený přístup k vlastnímu bydlení ve velkých městech je příležitostí pro Jesenicko, lákat sem mladé rodiny, jež se v Praze a Brně budou mít problém dostat k hypotéce nebo nebudou ochotny nakupovat za takhle vysoké ceny. Aktivní prorodinná politika obcí s tím může pomáhat, byť od nich nelze čekat finanční servis srovnatelný s bankovními institucemi.

Taková Písečná má svůj vlastní Fond rozvoje bydlení, jehož prostřednictvím se už od nějakého roku 1998 snaží svým občanům aspoň trochu pomáhat formou úvěrů se zvýhodněným úrokem. Aktuální parametry půjčky určené na výstavbu nebo stavební opravy a modernizace obytných budov jdou do výše až 100tis. (z toho max. 100tis. na stavbu nebo opravu, max. 50tis. na doplňkové stavby) a zdobí ji zajímavý úrok 3 % a splatnost až 5 let.

Podle slov starosty Jana Konečného obec ročně poskytne kolem pěti takových půjček, i když v minulosti to umělo být i patnáct schválených žádostí. Aktuálně je k dispozici cca 1,1 milionů korun, takže prostor pro další vylepšování bytového fondu občanů Písečné je a bylo by fajn to využít.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies