Písečná má nový obecní úřad

04.01.2023

Může být, že někdo z Javornicka nemá cestu přes Písečnou, jak je rok dlouhý. Tak pro všechny z vás, kteří po okrese tolik necestujete, jedna aktualita z tisícihlavé obce v údolí řeky Bělé, kde si v loňském roce opravili budovu obecního úřadu.

Bývalá škola - jedna z nejstarších staveb v Písečné (postavena v roce 1883) se dočkala kompletní rekonstrukce svého zevnějšku, tedy nové fasády a oken, což příhodně snížilo energetickou náročnost budovy. To důležitější se ale odehrálo uvnitř, kde pracovníci Stavitelství Knotek z Velkých Kunětic řešili modernizaci interiéru. Především v duchu zpřístupnění úřadu občanům Písečné a vylepšení pracovních podmínek zaměstnancům úřadu.

Akce si vyžádala 7,2 milionů korun. Vedení obce se povedlo zajistit podstatnou část financování z dotací, konkrétně Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo 4,2 milionů korun, podpora z Olomouckého kraje činila 600 tisíc Kč.

To víte, stříbrní z krajského kola Vesnice roku 2022 musí mít reprezentativní obecní úřad ;-)

Kdybyste si to tam někdo chtěli vyzkoušet pracovně, tak Obecní úřad Písečná aktuálně hledá referenta/referentku (více v sekci KARIÉRA).

Foto (zdroj): Písečná

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.