Písečná letos šlápne do bydlení a energetiky, dočká se i škola

26.01.2024

Kdo máte co do činění s Písečnou, zpozorněte, přinášíme zajímavý přehled toho, na čem hodlají v obci během letošního roku pracovat. Pro starostu Jana Konečného nebyl žádný problém vychrlit na nás klíčové záměry, které by šlo rozdělit do čtyř kategorií – bydlení, vzdělávání, energetika a obecní infrastruktura.

Jsou na startu, ale v kancelářích obecního úřadu velmi seriózně uvažují o výstavbě bytového domu. Stojí tak před diskusí, jestli záměr vyprojektovat, vždyť investice je odhadována na přibližně 42 milionů korun. Rozhodně ale v Písečné ví, že se pustí do rekonstrukce budovy zdravotnického střediska, kde aktuálně mají devět obecních bytů. A připraveni chtějí být i na stavební boom, až se vrátí, v lokalitě Nad Palírnou plánují zasíťovat parcely pro rodinné domy.

Na obci pracují i na záměru poměrně velké rekonstrukce budovy školy. Až se uskuteční, dočká se budova kromě zateplení také obnovy původní zdobené fasády a přiblíží se tak svému někdejšímu vzhledu.

Výstavbou technického a sběrného dvora by mělo dojít ke zlepšení podmínek pro parkování a skladování obecní techniky a měl by se zvýšit komfort pro občany, když odevzdávají ve sběrném dvoře odpad.

Písečná možná bude jednou z průkopnických obcí v budování fotovoltaiky. Má totiž schválené dotace na solární panely na budovách obecního úřadu i domova pro seniory. Už víme, kdo nám bude v listopadu přednášet v panelu Smart region na positivJE FESTIVALU ;-)

Dále jsou čerstvě podepsány smlouvy na opravu dvou ze čtyř lávek přes řekou Bělou. V prvním kole se dočkají ta k fotbalovému hřišti a ta v centru obce pod kostelem.

Patnáctičlenné zastupitelstvo má drajv, tak ať se mu daří v Písečné mít co nejvíc spokojených občanů.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.