Písečná chce být ještě hezčí

23.04.2020

Písečná poutala pozornost positivJE v poslední době dvakrát. To když dostala zbrusu nový asfaltový povrch silnice procházející obcí ve směru na Supíkovice. Slabým místem tak už zůstává pouze železniční přejezd stejným směrem. To jde ale, tipujeme, na vrub Správy železničních a dopravních cest. Druhým významným počinem byla společná investice Písečné a Hradce-Nové Vsi do výstavby domova pro seniory na zelené louce. Strategická záležitost, ukázka spolupráce dvou obcí a zkvalitnění občanské vybavenosti celého regionu.
Oproti těmhle větším projektům pak vypadají menší záležitosti méně významně, ale chápeme-li to správně, tak právě v těchto dnech Písečná rekonstruuje poslední chodník, který na to čekal. Je to tak, dlažba od obecního úřadu k hasičské zbrojnici, tedy úsek nějakých 180 metrů, se dočká výměny, občané obce se budou už brzo procházet po zámkové dlažbě. Tu tam za 308 tisíc korun položí vítězná firma, jesenické K+K služby.
A k Písečné se váže ještě jedna investiční informace. Právě probíhá výběrové řízení na dodavatele přístavby multifunkční učebny-tělocvičny na zdejší základní škole. Tady je řeč o akci za více než 13 milionů korun a celé je to podmíněno tím, zda se vedení obce podaří získat nějakou dotaci, na to už by obecní rozpočet sám nestačil.
Tak vidíte, kolik se toho děje ;-) 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.