Písečná bude soutěžit o titul Vesnice roku

18.05.2022

Optikou geografa či demografa je Jesenicko vlastně jedna velká vesnice ;-) Přísně tabulkově řečeno tady ale máme 19 obcí a 5 měst a jenom jedna obec měla chuť a odvahu přihlásit se do soutěže Vesnice roku 2022.

Okres Jeseník vysílá do boje mezi 17 dalších vesnic Olomouckého kraje Písečnou, která se pokusí zaujmout porotce v několika sledovaných kritériích. V tom mj. tkví onen přínos soutěže, že si při podání přihlášky musíte jako starosta odpovědět na pár otázek týkajících se hodnocených oblastí. Jde o koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péči o stavební fond a obraz vesnice, občanskou vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péči o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péči o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce. Z výčtu je patrné, že kdo chce uspět, musí v tomhle mít hodně odpracováno.

Z každého kraje do národního finále postoupí jen krajský vítěz, tak bychom Písečné, vesnici s ani ne tisícovkou obyvatel, přáli postup. Takový úspěch je vždycky dobrým impulsem. Věříme ale, že už jen přihlášení se, které Písečnou katapultovala mezi 175 adeptů, je pro vedení obce motivací.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.