Písečná bere v boji o krajský titul Vesnice roku 2022 stříbro

16.06.2022

Snad to nevidíme sami, že venkov posiluje. Základní recept je relativně prostý, stačí mít aktivní vedení města, fungující dobrovolné hasiče, jakš takš hrající fotbalisty, koloniál otevřený 6 dnů v týdnu, školku a aspoň první stupeň školy, nějakého toho farmáře, samozřejmě kostel, kus přírody a rázem můžete být žádanou adresou.

Jednou za čtyři roky se v obci odehraje referendum v podobě voleb anebo se obec přihlásí do soutěže Vesnice roku, čímž si tak trochu validuje svoji práci. Tuhle cestu si vybrala Písečná, když si podala přihlášku do krajského kola klání o prestižní titul. Včera na hejtmanství vyhlásili Vesnici Olomouckého kraje roku 2022 a jediný zástupce okresu Jeseník si došel pro překvapivé druhé místo. Starosta Jan Konečný nám celý šťastný hned při cestě z vyhlášení v hanácké metropoli hlásil: "Titul jsme sice nezískali, ale druhé místo je pro nás obrovský a nečekaný úspěch, za který vděčíme zejména občanům a spolkům, kteří se aktivně zapojují do života Písečné. Všem moc a moc děkuji a současně gratuluji.". Aby ne, když dobré umístění občanům Písečné vysílá pozitivní signál, že občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, společenský život, péče o zeleň, strategické dokumenty a rozsah investičních záměrů je v podání Písečné OK. To jsou totiž sledovaná kritéria. Za druhou příčku obec od Kraje získává 100 tisíc korun. Jako bonus do Písečné míří ještě ocenění Osobnost Programu obnovy venkova, kterou získal pan Alfred Wolf z osady Chebzí. Dlužíme vám jméno vítěze. Tím je obec Slatinice z Olomoucka, ta bude kraj reprezentovat na celostátním úrovni.

A propo, volby Písečnou jako zbytek Jesenicka taky neminou, zapište si 23. a 24. září a určitě si cestu k volební urně naplánujte.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.