Písečná a Alfred Wolf převzali ocenění v soutěži Vesnice roku 2022

27.08.2022

Ve středu byly oficiálně předány tituly spojené s krajským kolem soutěže Vesnice roku 2022, v níž obsadila skvělou druhou příčku obec Písečná. Na setkání bylo gratulováno hlavně vítězným Slatinicím, ale z úst krajských politiků zaznělo uznání starostkám a starostům všech osmnácti přihlášených vesnic.

"... není překvapivé, že všechny oceněné obce mají dva společné jmenovatele - vitální komunitu obyvatel, kterým záleží na místě, kde žijí, a progresivní samosprávu, která se vyznačuje vizionářstvím a dobrým vedením ...", vysekl poklonu 1. náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.

Nás těší druhé místo Písečné, která si odnáší šek na 100 tisíc korun a s tím spojenou příjemnou starost, jak s nimi naložit. Tipujeme, že peníze půjdou zpět do komunity.

Starosta Jan Konečný po vyhlášení výsledku v polovině června řekl: "Titul jsme sice nezískali, ale druhé místo je pro nás obrovský a nečekaný úspěch, za který vděčíme zejména občanům a spolkům, kteří se aktivně zapojují do života Písečné,".

On to byl pro Písečnou úspěch vlastně dvojnásobný, jako bonus do obce míří ještě ocenění Osobnost Programu obnovy venkova, kterým Jesenicko zviditelnil pan Alfred Wolf z osady Chebzí.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.