Petr Vítek pomáhá startupům

06.09.2018

Nemusíte být Karlem Gottem nebo Jaromírem Jágrem, abyste pro naši zemi mohli dělat opravdu hodně. Víme o někom, kdo není ani slavným umělcem, ani úspěšným sportovcem, a přesto pomáhá Česko dělat lepším.
Tím člověkem je jesenický rodák Petr Vítek. Velmi chytrý kluk pohybující se ve vysokých kruzích českého byznysu, jehož denním chlebem je být u zrodu nových firem. Petr 10 let pracoval v poradenské společnosti Deloitte, kde získal zkušenosti, ale osudovou, alespoň pro tuto chvíli, se stala jeho práce pro Amnesty International. Tam se zrodila myšlenka na otevření co-workingového prostoru, v němž dostávají prostor budovat své byznysy mladí začínající podnikatelé. Impact Hub, jak se tento inspirativní projekt jmenuje, vzniknul v roce 2005 v Londýně a Petr z toho byl se svými kamarády tak nadšený, že dnes stojí za otevřením třech českých poboček Impact Hubu v Praze, Brně a Ostravě. Velmi jednoduše řečeno, v co-workingovém hubu (sdílených kancelářích) se jeho členům dostává potřebného zázemí, které začínající podnikatelé potřebují, ale nemají na ně v začátcích prostředky. Od roku 2009 tak Petr dal příležitost vzniku stovek startupů, přičemž mnohé z nich jsou dnes zavedenými firmami. Impact Hub tak funguje jako laboratoř, kde se prototypuje, jak bude vypadat budoucnost podnikaní. Vedle toho je Petr ve správní radě Nadace České spořitelny, která investuje desítky milionů ročně do rozvoje českého vzděláváni (možná znáte matematiku prof. Hejného).
Fanoušek Radiohead a nadšený cestovatel se považuje za velkého jesenického patriota, kam se moc rád vrací, jen na definitivní návrat to zatím nevypadá. Hlavou se mu honí zajímavé úvahy, moc rád by se podíval do vesmíru a na hodinu se stal dítětem nebo ženou.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.