Petr Kuběnka aktuálně českou pokerovou jedničkou

02.09.2020

Když jsme vloni 5. března psali o Petru Kuběnkovi, který to z Bělé dotáhl až mezi světovou pokerovou elitu, bylo z jeho tehdejších slov patrné, že prioritu chce dávat rodině a vlastnímu podnikání. No, jestli tohle předsevzetí drží, a přitom vykazuje takovou formu, pak si ani nepředstavujeme, kde by mohl být, kdyby řešil jenom hraní karet.
Ano i na poker dolehla pandemie a zámořské turnaje de facto nejsou, což nahrává doslova do karet hlavně evropským hráčům. To se potkalo s Petrovým turnajovým apetitem, takže rodák z Jeseníku je v Global Poker Indexu probíhající sezony 2020 na celosvětově 80. příčce, což tedy je fantastické umístění. Pokud žebříček Player of the Year 2020 vztáhneme jenom na Evropu, zasvítí na nás jméno Petra Kuběnky dokonce na 16. místě! Má formu, letos zapsal několik dobrých výsledků, nejcennější teď v červenci, kdy na turnaji GCOP Main Event skončil z 284 účastníků stříbrný a přišel si na víc než 1,2 milionu korun. V super úspěšném roce 2019 si jen na výhrách vydělal asi 5 milionů, k tomu vyhrál zlatý prsten, mezi pokerovými hráči druhá nejcennější trofej.
Jestli bude pokračovat v těchto výkonech, velmi pravděpodobně ho po sezóně uvidíme ve světovém TOP 100, a to by tedy byl historický výsledek, protože to se v minulosti podařilo jen těm největším českým pokerovým hvězdám (Martin Kabrhel a Michal Mrakeš).
Petře, přejeme štěstí ve hře, ne však na úkor štěstí v lásce :-o

Foto (zdroj): Pokerman.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.