Pestřejší nabídka vzdělávání na Jesenicku

29.11.2020

O kvalitě vzdělávání v našem okrese jsme mluvili na positivJE FESTIVALU. Mimo mnoho důležitých podnětů v diskusi často zaznívalo, že tím zásadním, co školství na Jesenicku může posouvat, je kvalita učitelů. Pokud máte motivované kantory, ti se vám rozkrájí, aby to děti ve škole bavilo a bude úplně jedno, jaký ministr právě vládne.
V Jeseníku se daří i takovému tomu rodičovskému podhoubí, z jehož snahy a vstřícnosti ZŠ Jeseník vzešla už druhý školní rok fungující Montessori třída Monty. Metody používané v téhle formě výuky jsou pro některé rodiče vítanou alternativou a ačkoli se nejedná o hlavní směr jesenické školy, nepochybně její přítomnost v budově může inspirovat a obohatit i klasickou verzi vzdělávání.
Dnes je ale hlavní zprávou to, že od letošního září v Jeseníku pod dohledem stejných nadšenců a nutno říci hlavně Montessori metodu vzdělávání ovládajících lidí, otevřelo také Rodinné centrum Monty. To se věnuje dětem v předškolním věku. Je naprosto zřejmou ambicí překlopit jednou tenhle klub v regulérní mateřskou školu, což je asi jen otázkou času. Prostor odpoledne funguje jako klubík, kde se malé děti a jejich rodiče mohou s metodami výchovy a vzdělávání seznámit.
Nemusíte být skalní fanoušci alternativních škol, abyste dokázali docenit to, že mozaika vzdělávání na Jesenicku je zase o něco pestřejší. Mimochodem i podle ni se do Jeseníku čas od času někdo přistěhuje. Fakt.

Foto (zdroj): Rodinné centrum Monty

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.