Pendolino ne, ale kvalita železnice na Jesenicku zase povýší

08.10.2020

Všimli jsme si, že téma dopravní dostupnosti Jesenicka vás hodně baví, a že mu přikládáte velkou důležitost. Aby ne, koleje a asfalt jsou žíly, kterými k nám a od nás proudí krev v podobě pohybu lidí, zboží a služeb. Většina průzkumů spokojenosti obyvatel potvrzuje, jak zásadní kritérium doprava je.
Včera skončila výměna kolejí a výhybek, opravy mostů a propustků a modernizace zabezpečovacích zařízení na zásadní trati Jeseník - Hanušovice. Pracovníci a technika Správy železničních a dopravních cest na ní pracovali od 1. září, padly na to stovky tun štěrku, tisíce pražců a těch o něco víc než 5 týdnů se podle našeho pozorování makalo. Však to spolklo celkem na 115 milionů korun.
Přičtěme k tomu rekonstrukce nádraží v Hanušovicích a Branné, které právě probíhají a v Ostružné, kam se stavaři vydají příští rok, no a ten náš Slezský semmering je čím dál hezčí :-) Bohužel ne rychlejší. I když! Přes Jindřichov by se po výměně kolejí mohlo zrychlit.
Kdo by si chtěl trošku spravit náladu, pokud jde o slabší dopravní dostupnost, potažmo o absenci dálnice směr zelené Jesenicko, zapněte si párkrát denně dopravní zpravodajství plné kolon, ztraceného času v zácpách a oblak výfukových plynů. Tohle my tu řešit nemusíme.

Foto (zdroj): Správa železničních a dopravních cest

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.