Peloton Czech Tour projede Bělou

08.08.2020

Jeseníky jsou v cyklistickém světě už dávno etablovány jako perfektní místo pro silniční i horská kola, a silničáři je na hodně vysoké úrovni testují 2x ročně i závodně. Důležitým podnikem hlavně kvůli blížící se Tour de France je pro profesionální cyklisty Czech Tour, která ve čtvrtek odstartovala první ze čtyřech etap.
Ostřílený promotér Jaroslav Vašíček za pomoci Leopolda Königa na topovou akci přilákal hned 5 světových týmů (Bahrain McLaren, Sunweb, Jumbo Visma, Bora Hansgrohe a Michelton), které doplňují další špičkové formace včetně elity z Česka. My jsme nejvíce zvědaví na Petra Vakoče, vítěze tohoto závodu z roku 2015, který se pořád ještě vrací po dva roky starém vážném zranění.
Důležité je, že peloton nabušených cyklistů v nedělní královské etapě zakusí profily dvou zdejších vyhlášených vrcholů. Jo jo, hodně silné zážitky pro ně Jeseníky nachystaly. Po klidném startu z Mohelnice si to 'chrti' vydupou na Dlouhé stráně, aby se přes Červenohorské sedlo doslova přiřítili přes Filipovice do Bělé (prudká pravá na Vidly) a přes stejnojmenný vrchol opustili okres Jeseník směr cílový Šternberk.
Věřte, že pohled na profíky i kolonu doprovodných aut je zážitek i pro necyklisty, doporučujeme si peloton vyčíhnout a zafandit. Na Červenohorském sedle budou okolo 12.20 hod., dole v Bělé o asi 13 minut později, na Vidlích mají být nejrychlejší borci asi ve 12.50.

Foto (zdroj): archiv Czech Tour

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies