Pavel Nýdrle a jeho cesta do Staré Červené Vody

29.04.2019

Tohle už dneska není úplně ojedinělá cesta. X let tvrdě makáte v korporaci, kde vás to najednou přestane naplňovat a vy potřebujete utéct na venkov nebo do přírody. A to je šance pro Jesenicko, my bychom tady mohli uvítat desítky i stovky podobných lidí, kteří někdy po třicítce čtyřicítce, často s malými dětmi, hledají změnu a jakési vyšší osobní uspokojení.
Pavel Nýdrle by toho mohl sepsat manuál. Rodák z Hořic po vojně dva roky žil USA a po návratu nastoupil do francouzské firmy Robot-Coupe, pod jejímž jménem 11 let do profesionálních kuchyní v hotelích a restauracích ve střední a východní Evropě prodával špičkové gastronomické vybavení - krouhače, odšťavňovače, kutry, mixery, blixery ... Ještě se chytáte? Prý fotbalu, politice a restauracím v Česku rozumí každý :-/ Pavlovi se stala jedna taková věc, no. Profesně se na veletrzích potkával s jesenickou "konkurencí" v podobě úspěšné společnosti Gastro Mach, kde se zakoukal do dcery pana majitele. Vlastně ta do značné míry může za to, že se tenhle skvělý chlap stal posilou jesenického regionu.
Pavel se svojí nastávající manželkou koupili ve Staré Červené Vodě opuštěný statek (r. 2011), na němž po nezbytných úpravách začali chovat kozy a další domácí hospodářská zvířata. Na to se logicky nabalila ruční výroba mléčných produktů z kravského a kozího mléka. Statek manželé Nýdrlovi neustále zvelebovali a zvelebují, dneska disponují kromě zázemí pro zvířata i dvěma apartmány, které mají nejen na léto beznadějně vyprodané. Agroturistika láká a Pavel je skvělý hostitel a taky výborný kuchař. Víte, že se v roce 2016 zúčastnil televizní reality show MasterChef? Skončil čtvrtý, což jen potvrzuje jeho kuchařské umění. Hosté Kozí farmy U Nýdrlů do nebes vychvalují bohaté snídaně s domácími vajíčky a grilovaným kozím sýrem. Se svým rodinným konceptem minulý rok obsadil druhé místo v krajském kole soutěže Živnostník roku, tenhle borec má pod čepicí. Snad jeho zkušenosti, poctivost a pracovitost jej vtáhly i do lokálního dění. Pavel je dnes místostarostou obce a plnými náručemi tak Staré Červené Vodě vrací vše, co se doposud naučil a zažil. Sám říká, že zapojením se do vedení obce se na něj navalilo spousty nové práce. Ale bere to jako výzvu, rád svému bydlišti pomůže.
Denně ho tak můžete vidět přebíhat mezi kozí farmou a obecním úřadem, nemá problém jeden den asistovat kravce s porodem a druhý den už načítat obecní legislativu.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.