Pavel Kostorek má čtvrté nejlepší svaly na světě

07.11.2023

Pravidelný čtenář si jistě ráčil všimnout, že závodní sezónu mikulovického kulturisty Pavla Kostorka sledujeme poctivě. Protože zhruba víme, co potu a diet za jeho pódiovými umístěními stojí, chováme k jeho sportování velikou úctu. Je na poklonu, kam v roli amatérského svalnatce vystoupal a že svoji výsledkovou laťku neustále zvedá.

V neděli proběhlo v Německu Mistrovství světa federace WFF, Pavel Kostorek na něm reprezentoval Českou republiku. K loňskému evropskému stříbru přidal nové životní maximum – čtvrté místo v kategorii příznačně nazvané superbody. Pohled na fotky jeho svalů je dokonalou ilustrací vypětí, jaké mezi šestnáctkou nejlepších bodybuilderů panovalo. K tomu je potřeba přičíst, že Pavel v Berlíně pózoval v 39stupňové horečce, což je nálož pro normálního dospěláka, ne tak pro totálně odvodněného závodníka.

Když ho rozhodčí poslali mezi šestici nejlepších, měl tak říkajíc splněno. Ze závěrečného defilé top 6 urval pověstnou bramboru a mohl jít spokojeně do šatny a okamžitě začít kurýrovat vyčerpaný organismus.

Pavla, ostatně i vás ostatní, chceme dostat na Festival patriotů Jesenicka, tak s ním budete moci probrat, co je to za sport, ta kulturistika ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.