Paprsek je ráj běžkařů

02.02.2019

Víme, kdo je na světě nejšťastnější. Běžkař v Petříkově zacvakávající botu do lyže a pak prvních 100 metrů doufající, že trefil mazání. Když to vyjde, užívá si skluz lyže a píchá holemi, když to nevyjde, táhne to na rukách a v duchu (někdo nahlas) se těší na borůvkové knedlíky a točený Šerák na chatu na Paprsku.
Fanoušci zimních sportů, přátelé Jeseníků a Rychlebských hor, běžkování směr Paprsek (z Petříkova, Ostružné, ze Starého Města) je pro mnoho lyžařů první, maximálně druhá volba na víkend a neproběhnout alespoň jednou za zimu tuhle trať, tak to je s vámi ámen. Zjevně to funguje, protože zkuste na Paprsku o víkendu chytnout místo ve stojanu na lyže. Natřískáno, jeden vedle druhého, všude samý běžkař a sem tam sjezdař. Protože Paprsek též oplývá sjezdovkami. Hlavně snowpark patří svým množství a kvalitou překážek k jednomu z nejatraktivnějších v zemi. Říká se mezi komunitou na snowboardech či v přezkáčích.
Zpět k běžeckému lyžování. Komu nestačí doběhnout na chatu a zpět, je v okolí Paprsku k dispozici několik upravených okruhů, jejichž často poetické názvy vůbec nevzbuzují dojem, že to může být třeba makačka, objet Velký Šengen, Pohádku, Pralinku aj. Co je velkou devízou místa, je vždy bohatá pokrývka sněhu, dneska Paprsek hlásí nejméně 115 cm. Kdo chcete to pivko a knedlíky bez fronty, vyběhněte na Paprsek ve všední den a klidně zvolte variantu s čelovkou. Večerní běžkování je silný zážitek. Nechcete se leknout srny, sjezd se vám zdá rychlejší ...
Kdepak, zima bez běžek, je jako velbloud bez hrbu.      

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.