Papír je mrtvý, město Jeseník spouští nový způsob komunikace s občany

02.09.2021

Nekamenujte nás, sami novinový papír milujeme, ale sledujte teenagery, jestli někdo z nich hledá informace v tištěných médiích. Úplně je slyšíme, jak říkají "... vždyť je to den staré, na internetu je to milionkrát rychleji ...". A co teprve týdeníky a měsíčníky a občasníky a třeba městské zpravodaje?

Pokud města chtějí oslovovat své mladé občany - a rozhodně je to v jejich zájmu - musí na to jít rafinovaněji. Vyladit web, zvládnout sociální sítě, to je podmínkou, koketovat by radnice měly s hromadným mailingem a chatboty. Na trhu jsou nástroje kumulující více komunikačních kanálů, město Jeseník nasadilo novinku v podobě platformy Hlášení rozhlasu. V ní si každý občan nakliká sám, o jakých věcech chce být informován a jakým způsobem se k němu zprávy mají donést.

Jeseník si nadefinoval, že lidé mohou dostávat 'hlášení' například o participativním rozpočtu, o kulturních akcích, o dopravních uzavírkách, mohou číst zprávy z úřední desky, z městského webu, mohou dávat podněty a "žalovat" nepořádek ve městě a pár dalších věcí.

Komu nevyhovuje Naše město, registrujte se zde. Jo a stejnou službu už svým občanům nabízí také Česká Ves, Písečná, Hradec-Nová Ves, Černá Voda a Ostružná.

Tak ať žije digitál, ale noviny ať přežijí.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies