Otevřete si nové obzory Jeseníků

06.07.2019

Ta informace by vás snadno mohla minout, protože byste ji považovali za určenou turistům, ale byla by to chyba. Sdružení cestovního ruchu Jeseníky za podpory Olomouckého kraje a některých měst a obcí Jesenicka a Šumperska rozjelo letní Cyklo & turist bus. Je to skvělá služba pro návštěvníky našeho regionu, ale my vám ukážeme, že tenhle autobus může být volbou i pro vás.
Proč máte být při svém křížování Jeseníky a Rychlebami neustále fixování na auto zaparkované v bodě A, proč máte na túře neustále hlídat čas, aby vám neujel spoj, anebo proč byste nemohli úplně otočit směr svých výletů, kdy se do našich hor "zakousnete" ze šumperské strany? Tak přesně pro tohle je tenhle cyklobus fajn. Bere cyklisty, bere turisty a vy si na něj můžete počíhat v Jeseníku, Lipové, Vápenné, Žulové, Černé Vodě, Velkých Kuněticích, Mikulovicích, Zlatých Horách, na Rejvíze a v Bělé (všude tam z něj můžete i vystoupit) a můžete se nechat posunout do Gluchołaz, na Červenohorské sedlo, do Koutů, Velkých Losin nebo až do Šumperka. Když se na nástupní/výstupní místo dobře podíváte a třeba nad mapou, nepochybně zvládnete připravit pár nových tras pro víkendové výletování s batohem na zádech či na (elektro)kole. Cyklo & turist bus jezdí o letních prázdninách od pátku do neděle, přesný jízdní řád najdete na stránkách Sdružení.
Tak si užijte bezstarostný pohyb v našich horách, díky čemuž si budete moci dopřát i nějaké to pivko, jak to máme mi Češi rádi :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.