Ostružná řeší otázku sociálního bydlení

01.06.2018

Žijeme v zemi, v níž je alespoň dle většinového názoru jediné správné bydlet ve vlastní nemovitosti. Trh s nájemním bydlením moc dobře nefunguje, nájemní byty se nestaví... a to pak mj. přispívá k tomu, že mladí se po školách z hnízda od rodičů zrovna nehrnou. Připočteme-li k tomu fakt, že mnoho lidí má vůbec problémy najít si rozumně placenou práci, je na potíže zaděláno.
Obec Ostružná, jako mnohé další v našem okrese, se odhodlala danou situaci alespoň trochu změnit, když se rozhodla v budově bývalého kulturního domu vybudovat dva sociální byty. Nákladem okolo 2,8 milionů korun promění nebytové prostory ve dvě skromně vybavené bytové jednotky, které budou sloužit osobám ohroženým sociálním vyloučením.
Může to pomoci někomu nastartovat kariéru, může to zachránit před průšvihem matku samoživitelku, anebo byt poskytne zázemí mladé rodině v těžké finanční situaci.
Jasně, přejeme si, abychom se všichni měli lépe, ale víme, že realita je výrazně tvrdší, a proto má smysl řešit sociální problémy obce třeba i tímto způsobem.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.