Ostravské děti milují Jeseníky

16.11.2019

Nám, co tu žijeme, to přijde jako naprostá samozřejmost, na Ostravsku ale jsou tisíce dětí, které se každý rok těší na alespoň čtrnáctidenní ozdravný pobyt na křišťálově čistém vzduchu tady v Jeseníkách. Ostatně podle nás má tohle bohatství potenciál sem v budoucnu přilákat k přestěhování stovky mladých rodin, jimž bude záležet na kvalitě prostředí, v němž vyrostou jejich děti.
Ostravský magistrát má na tyhle školy v přírodě pro děti z mateřských a základních škol speciální fond (Fond pro děti ohrožené znečištěným ovzduším). Do něj od jeho založení v roce 2010 doputovalo už 111,5 milionů korun a buďte si jisti, že významnou část z něj si ukrojilo i Jesenicko. Můžeme to započíst cestovnímu ruchu, lázeňství či zdravotnictví, důležité je, že ty peníze sem přitekly. A ještě lepší je, že ostravské děti si budou náš region už celý život spojovat s příjemnými věcmi, takže se z toho může urodit pozitivní vztah pro budoucí cestování či dokonce přestěhování na Jesenicko. Obě verze příběhů známe už teď. Ostrava!!! v Jesu, ruce nahoru ;-) Jen pro vaši informaci, do Jeseníků a Beskyd od listopadu do dubna zavítá asi 4 tisíce dětí, celkově to od roku 2010 dělá už přes 25 tisíc ozdravných pobytů.
Tak si na to vzpomeňte, až budete zase jednou váhat nad výhodami tohoto regionu. Jednu z nejdůležitějších věcí - kvalitní životní prostředí, tady máme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.