Osmáci ZŠ Česká Ves poděkovali zdravotníkům jesenické nemocnice

25.03.2023

Velmi milé gesto osmáků ze základní školy Česká Ves, kteří dostali chuť poděkovat zdravotníkům jesenické nemocnice a připravili jim jedno dojemné překvapení. Pro svůj "projekt" si vybrali interní oddělení, kde se zabývají diagnostikou a léčením pacientů majících problémy s vnitřními orgány.

Třída VIII. C si vymyslela, že 26 zdravotním sestrám a sedmi lékařům vlastnoručně vyrobí andělíčky, panu primáři MUDr. Zapletalovi pak plyšového skřítka s velkým srdcem. Žáci si připravili návrhy, nakoupili materiál a jedno odpoledne zůstali "po škole" s třídní učitelkou Ivanou Svobodovou Chocholovou. Rozdělili si role, takže někdo stříhal, někdo kreslil, někdo sešíval… Kolektiv se parádně utužoval, týmově spolupracoval a kreativně tvořil. Přesně tak, jak je posláním soutěže dětských kolektivů 'Srdce s láskou darované', kam žáci projekt přihlásili.

Jakmile byl vyroben potřebný počet dárků, vydala se třída do Nemocnice AGEL Jeseník na internu, kde se odehrála fakt pěkná chvíle, když sestřičky a doktoři přebírali ručně dělané andělíčky. Úsměvy, slova díků, vyjádření respektu a přání úspěchů, tak by se daly vyjádřit nejsilnější momenty celé akce 'srdce s láskou darované'.

Pojďte 8.C z České Vsi podpořit, jejich milý počin si zaslouží váš hlas v soutěži, stačí jedno kliknutí.

Foto (zdroj): Srdce s láskou darované

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.