Osmáci šesti škol Jesenicka dostanou kariérní průpravu

28.08.2020

Tohle je naše téma - příprava dětí z Jesenicka na jejich profesní budoucnost. Zdá se nám totiž, že dnešní svět se mění rychleji, než jak se mění český vzdělávací systém, vítáme každou příležitost, kdy můžeme zdejším školám pomáhat zprostředkovat hlubší kontakt s něčím, co jednou nastane.
Luxusní porci prostoru nám dává projekt regionálního kariérového poradce, který pod záštitou Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání na Jesenicku budeme v novém školním roce zajišťovat na šesti základních školách. Snad to platí oboustranně, každopádně positivJE se už těší na nastartovanou mládež, která v předposledním ročníku základky chce nasávat nové informace, tříbit svoje názory a sbírat důležitou inspiraci. Na základních školách v Bělé, České Vsi, Javorníku, Jeseníku, Vápenné a Vidnavě budeme v průběhu roku potkávat na 230 dětí, s nimiž budeme diskutovat o budoucnosti trhu práce, filozofovat nad nutností celoživotního vzdělávání i nahlas přemýšlet o nejlepších a nejhorších profesích.
A protože jsme se poučili z covidového školního režimu, proběhne třetina výuky v režimu online na Youtube. To se děcka mohou těšit na rozhovory s některými konkrétními zástupci profesí, jako je třeba zdravotník, učitelka, ajťák, administrativní pracovník apod.
Máme zkušenost z minulého školního roku, chápeme, jak děcka o povolání přemýšlejí, chceme jim doplnit chybějící znalosti o tom, jak pracovní trh funguje, a hlavně jak na sobě mají pracovat, aby na něm v příštích letech uspěli.
Nevěřili byste, jak osvěžující může být, potkávat se s touhle mladou generací, která to tu jednou bude řídit.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.