Originální regionální ocenění 'YES LIKE 2019'

14.12.2019

Konec roku přináší různá vyhlášení a výroční soutěže, taky Jesenicko a Šumpersko si hledají svá nej a top. A třeba v oblasti cestovním ruchu si je koho vážit, koho oceňovat.
Snad proto si svoje medaile rozdává i 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu', jehož ceny se jmenují zajímavě - YES LIKE. V úterý 10. prosince proběhl druhý ročník soutěže, v níž byly vyhlášeny ceny v turismu, takové poplácání po ramenou těch důležitých, díky nimž jdou Jeseníky v posledních letech fakt nahoru.
Novinkou cestovního ruchu za rok 2019 se stala 31 metrů vysoká rozhledna Stříbrná Twiggy stojící na vrcholu Štvanice. Ten se nachází u Hynčicích pod Sušinou. Nejlepší akcí podporující rozvoj cestovního ruchu byly vyhlášeny Borůvkové hody pod Pradědem, tedy sladká gastronomická akce v Malé Morávce. Jako město/obec nejvíce se zasazující o turismus na svém území, byly oceněny Zlaté Hory. Cenu si z rukou našeho poslance Adama Kalouse převzal starosta Milan Rác. Jiný starosta, ten z České Vsi, Petr Mudra, byl dokonce vyhlášen osobností cestovního ruchu 2019. Zaslouženě, tady ho můžete znát například jako otce myšlenky jesenických cyklistických tras YesCyklo. Za jakéhosi skokana roku, v anketě parťáka roku, byl označen internetový projekt 'videovýletů' Jesenické návraty, na němž se podílejí opravdoví patrioti regionu. Pokud chtělo Sdružení ocenit ty, kteří se už brzo postarají o velikou reklamu na náš kraj, muselo se vytasit se speciální cenou za přínos regionu prostřednictvím filmu, což se tedy rozhodně týká Zámeckého resortu Sobotín, kde se natáčela podstatná část připravované velkopohádky Princezna zakletá v čase.
Na všechny oceněné nepochybně sedí heslo Sdružení 'Milujeme Jeseníky', tak doufáme, že jste na stejné lodi.

Foto (zdroj): archiv Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.