Online Jesenicko

08.08.2019

Pokud nebudeme vnímat internet jen coby základního "dodavatele" zábavy, ale budeme se na něj dívat jako v budoucnu naprosto nejzásadnější pracovní nástroj, pak nám musí záležet na tom, aby Jesenicko bylo nejen online, ale hodně dobře online.
Digitální Jesenicko je obrovskou příležitostí, která by mohla zdejším lidem, budou-li disponovat správným vzděláním a hlavně dovednostmi, přinést pracovní příležitostí v oboru informačních a komunikačních technologií. Ty se vyznačují nadprůměrnými výdělky a práce v tomhle oboru nezná žádné hranice. Půjde sedět v Jeseníku a pracovat pro firmu v Silicon Valley. Jo, nepředstavujte si za tím jenom 'ajťáky' programátory, tenhle obor prostoupí i do profesí, u nichž byste to třeba ani nečekali. Dnešní děti ve svých budoucích zaměstnáních IT ani omylem neuniknou.
Proto bychom vás chtěli požádat o vyplnění krátkého dotazníku, jímž Ministerstvo průmyslu a obchodu monitoruje stav připojení Jesenicka k internetu. I hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk se nechal slyšet, že mu záleží na tom, aby se projekt digitalizace Česka přednostně zabýval našim regionem. Výsledky by pak měly přispět k tomu, že do okresu Jeseník doputují peníze určené ke zrychlení internetu.
Dotazník najdete zde, přistupte k tomu jako k vaší pětiminutové investici za lepší Jesenicko ;-) Pro odpovědi budete potřebovat znát i rychlost vašeho současného přípojení, tu si otestujte třeba tady.
Děkujeme, že přiložíte ruku k dílu.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.