Ondrstroj je moderní zaměstnavatel

06.09.2019

Nemají to strojírenské firmy v okrese Jeseník snadné. Většina z nich má rekordní počty zakázek, zároveň však obří problémy nabírat na ně nové zaměstnance a vlastně i udržet ty stávající.
Řekněme, že na Jesenicko přichází novinky ohledně trendů HR politiky s určitým zpožděním. Ondřejovická strojírna podle nás ale patří mezi ty firmy, které pochopily personalistiku 21. století a prezentují se vstřícnějším přístupem k zaměstnancům. A že to není zdaleka jenom o výši mezd. Často stačí obyčejná pochvala, důstojné zacházení a férové jednání.
Pojďme se podívat na to, jak se k asi stovce kmenových zaměstnanců na dělnických a technických pozicích chovají nadřízení v Ondrstroji. V prvé řadě musí být práce dobře zorganizována, aby byla zajištěna bezpečnost, protože ve strojní firmě je to o xtunových "kusech oceli" pohybujících se po fabrice. Za doslova automatickou považujeme uspokojivou mzdu, v Ondřejovicích včetně 13. platu. Ovšem nás ve výčtu benefitů zaujala 7,5hodinová pracovní doba a pátý týden dovolené navíc. Je to daleko od čtyřdenního pracovního týdne, kam by vyspělý svět měl směřovat, ale budiž ;-) Dává logiku, že vedení firmy buduje úzké vztahy na jesenickém gymnáziu, a hlavně střední škole strojní a stavební, odkud by se mohli rekrutovat budoucí zaměstnanci Ondřejovické strojírny, neboť i ta se sune vstříc průmyslu 4.0 a ten bude o robotech, 3D tisku, virtuální realitě ... i řadoví zaměstnanci budou muset nové technologie umět ovládat.
No, jsme na to všechno zvědaví a Ondrstroji přejeme haly plné spokojených zaměstnanců, jimž fyzicky těžkou práci vezmou automaty.

Foto (zdroj): Tomáš Neuwirth, archiv Ondřejovická strojírna, a.s.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.