Ondřejovická strojírna spolupracuje s polskou vysokou školou

03.06.2022

Zdejší firmy ví, že pro svoji úspěšnou budoucnost potřebují absolventy vysokých škol. Jednou z cest, jak k sobě přilákat mozky, je přímé napojení na vysoké školy.

Nejbližší univerzitu máme možná paradoxně v polské Nyse, kam se vypravili zástupci Ondřejovické strojírny. Továrna s historií sahající do roku 1899 se v Salisově věnuje výrobě náročných technologických celků hlavně pro energetický a petrochemický průmysl, takže mít přísun lidí schopných tyhle věci vymýšlet, je pro společnost patřící do skupiny HASSMANN Group existenčně důležité.

Zástupci strojírny Pawel Kmiecik a Martin Čmarada se v posluchárně školy setkali se studenty oborů IT, managementu a výrobního inženýrství, hlavním tématem bylo řízení kvality v kontextu průmyslu 4.0.

Logickou motivací je přilákat budoucí polské inženýry, které je Ondrstroj připraven už během jejich studia vzdělávat a pomáhat s jejich profesním rozvojem. Ten by pak ideálně uplatňovali právě v barvách skupiny Hassmann.

Vyslanci společnosti se s vedením Státní vysoké odborné školy bavili taky o plánu výuky pro studenty managementu a výrobního inženýrství přímo v provozu v Salisově u Zlatých Hor, což je pro studenty z Nysy jistě velmi dobrá zpráva. Čerpání zkušeností přímo z praxe je pro jejich budoucí uplatnění po zisku diplomu velmi vítané.

Tohle dává smysl. Pakliže v Jeseníku není žádná vysoká škola, je potřeba její nepřítomnost kompenzovat jinak, třeba aktivním napojením se na tu nejbližší.

Foto (zdroj): Ondřejovická strojírna 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.