Ondřejovice a Široký Brod v programu celorepublikového Dne architektury

28.09.2022

Někdy je potřeba přerušit honbu za hmotnými statky, zvolnit si a udělat radost i vlastní duši. Způsobů je tisíce, jedním může být obyčejná vycházka po městě v doprovodu architekta, historika či odborníka na urbanismus. Ti vám zprostředkují naprosto jiný pohled na ulice, ve kterých žijete.

Právě o tohle už dvanáctý rok usilují Dny architektury, v nichž se okolo stovky míst z celého Česka otevírá veřejnosti. Je to oslava a propagace architektury, má to schopnost kultivovat náš názor na urbanismus a stavebnictví. Podtitul letošní přehlídky je "nebourej a transformuj".

To super na tom všem je milé překvapení, že do nejrozsáhlejší přehlídky jsou letos za Jesenicko vybrány Ondřejovice a Široký Brod.

Široký Brod zve na znovuzrození věžních hodin na kostele Povýšení svatého Kříže. V neděli 2. října vám hodinářský mistr Tomáš Fábera z Opočna a restaurátor Lubomír Merta z Ondřejovic popíší celý proces obnovy hodin a představí vám unikátní německý hodinový stroj.

Ondřejovické středisko Doubrava Hanky Dolákové láká rovnou na pět akcí, jež proběhnou od 2. do 8. října. Architekti Zuzana Hejtmánková a Martin Chudíček se s vámi potkají v nově otevřené 'Ondřejovické lihové čítárně', představí vám Ondřejovické stezky, spolu s Lukášem Abtem, Jurajem Grněm a Vlastou Hábovou vás vezmou na krajinnou vycházku a vše uzavřou večerním posezením s hosty a ukázkou příkladů dobré praxe v rámci hesla "nebourej a transformuj".

Kdo se chcete do Jesenicka ještě více zamilovat, seriózně zvažte účast na Dni architektury v Ondřejovicích a Širokém Brodě. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.