Ondřej Sokol zase propaguje Jeseníky

20.06.2020

Určitě už jste slyšeli něco ve stylu "... ono se to stalo až díky koronaviru ...", že ano? Jedno takové pozitivum tady máme, a týká se to Jeseníků :-)
Šumperský rodák Ondřej Sokol se právě během koronavirových divadelních prázdnin rozhodl oprášit projekt, který chtěl v Činoherním klubu realizovat už v minulosti, ale nedošlo na něj. Jde o přírodní téma, na němž je pro nás naprosto zásadní, že se děj odehrává na blíže nespecifikované samotě v Jeseníkách. Už jen herecké role slibují solidní zápletku, záhy pochopíte, proč se to jmenuje Velmi křehké větve. Vězte, že hlavním protagonistou je vášnivý hajný Lumír Janeček, jehož ztvárňuje Martin Finger (spolužák Ondřeje Sokola ze šumperského gymplu). Jeho milující manželku Marii, co umí připravit zvěřinu z jesenických lesů a luk na 1500 způsobů, hraje Lucie Žáčková. Vtipnou je taky postava jejich syna, zatvrzelého vegetariána Míši, kterého ztělesňuje Vašek Šanda. Režírující Sokol má v úmyslu připravit tak trochu nekonečný seriál, do jehož děje mohou a budou vstupovat se svými náměty také diváci, což po hercích vyžaduje neobvykle velkou flexibilitu a schopnost improvizace. Ostatně dobrovolníci z řad publika mohou vylézt na jeviště a s herci si zahrát.
Epizody kroniky obyčejných lidí z podhůří neobyčejných hor, je možné shlédnout na Youtube, eventuelně sestřih pouští Mall TV. Vy můžete všechny epizody shlédnout zde https://bit.ly/3cJ9lWf. 

Foto (zdroj): archiv Činoherní klub

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.