Olympiáda mateřských škol Jesenicka

12.06.2022

Čtrnáct mateřských škol z celého Jesenicka přijalo sportovní výzvu a nominovalo osmičlenné týmy předškoláků, aby svoji "alma mater" reprezentovali na Olympiádě mateřských škol 2022. Jako obvykle u soutěžení pod pěti kruhy nešlo o hodnotu získaného kovu, ale o prosté - zúčastnění se.

Na sportovní hřiště ZŠ Jeseník Nábřežní ve čtvrtek 9. června dorazila děcka z MŠ Stará Červená Voda, MŠ Česká Ves, Modrá školka Jeseník, MŠ Karla Čapka Jeseník, MŠ Sluníčko Javorník, MŠ Polská, Javorník, MŠ Vápenná, MŠ Jiráskova Jeseník, MŠ Kopretina (Tyršova, Dittersdorfova) Jeseník, MŠ Bernartice, MŠ Vidnava, MŠ Bělá pod Pradědem a MŠ Velká Kraš. Celkem 112 sportovců v doprovodu svých učitelek bojovalo v házení, skákání, lezení, běhání... a přitom se fandilo, tancovalo a blbnulo, asistovali tomu dva Mimoni a sněhulák Olaf.

Vítězství po litém boji slavila jesenická Modrá školka, jejíž děti si na krk pověsily zlaté medaile. Nebyl by to sraz vzdělávacích institucí, kdyby na akci kromě aktivního pohybu nebyla i nějaká ta "pedagogická nadstavba" ;-) Setkání organizované platformou Vzdělávání Jesenicko tímto chtělo přispět k rozvoji sociálních, poznávacích a emočních dovedností příštích prvňáčků. I tyto jim v září pomohou k hladké adaptaci na nový režim, ve kterém se nehraje s hračkami, a ve kterém se po obědě nespí, milé děti... :-o

Foto (zdroj): Vzdělávání Jesenicko

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.