Olomoucký kraj a Jesenicko na ČT2

15.03.2020

Ke zpomalení vás nemusíme vybízet, postaral se o to koronavirus, my vám ale můžeme nabídnout zajímavé vyplnění času, který teď pro sebe a svou rodinu máte.
Česká televize v únoru odvysílala zajímavý dokument, který trošku jiným pohledem představuje přírodu Olomouckého kraje, což se tedy Jeseníků a Jesenicka bytostně týká. Své v atmosféře pořadu dělá i průvodní slovo moderátorů, jimž se daří navodit velmi příjemnou atmosféru a vy si dost možná uvědomíte, že divokou přírodu, krásné scenérie, zajímavé živočichy a unikátní místa k pozorování máme doslova za barákem.
V našem regionu nás kamera zavede třeba na Nýznerovské vodopády, kde byl údajně starý pan Praděd viděn naposledy. Nahlédneme do podzemí v jeskyních Na Špičáku, prohlédneme si ledovcem zbroušené Rychlebské hory, projdeme se po Pradědově zahrádce a na Petrových kamenech si připomeneme, že je to jediné místo na světě, kde roste zvonek jesenický. Někteří z vás si až z videa uvědomí, že prales na Keprníku je fakt prales, a že kamenná řeka na Břidličné hoře opravdu teče. Je toho více, s kamerou se dostanete i na Hanou a podle nás je to pěkných a poklidných 26 minut.
Tvůrcům děkujeme za to trošku jiné pojetí. Nám se tu líbí, co vám? 

Foto (zdroj): Václav Vinklát

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.