Olomoucká univerzita lídrem optimismu

07.03.2020

Kdybychom si v positivJE trošku fandili, mohli bychom projekt Euforka, za jejímž vznikem stojí Univerzita Palackého, považovat za našeho příbuzného. Euforka totiž dělá věc podobnou té naší, na svět se dívá realisticky, avšak výhradně z té optimističtější perspektivy. Jak napovídá název, jde primárně o pohled na Evropskou unii a její působení vůči České republice.
Za spuštěním aktivity stojí olomoucká univerzita, ale dnes už jsou do tvorby obsahu na webu a Facebooku Euforky zapojeni studenti a dobrovolníci z 26 škol, včetně např. Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické, Masarykovy univerzity, Univerzity Tomáše Bati ... Jak o sobě studenti-redaktoři říkají, mají radost z toho, že naše země leží v srdci tak pestrého kontinentu. "Žijeme ve skvělé době, můžeme svobodně psát, cestovat, řídit se vlastním vkusem a rozumem... Užívejme si to!".
Vysokoškoláci pracující na projektu chtějí přinášet relevantní fakta o Evropské unii a životě Česka v ní. Pozor, svůj názor vám Euforka rozhodně nechce vnucovat, chce pouze přinášet zprávy o EU, které mají dopad na ČR coby člena tohoto ještě pořád unikátního uskupení evropských států.
Co Vám tím chceme říct my? Třeba to, že atmosféra na UPOL asi bude pozitivní, což se nepochybně může přenést na studenty, kterými jsou i děcka z Jesenicka ;-)
A když už jsme u té Evropské unie. Víte, že Olomoucký kraj, stejně jako celá ČR, bohatne rychleji, než je evropský průměr. Za sledované období 2004-2016 Ol. kraj poskočil o 7 %, ve 2016 jsme byli na 68 % průměru EU a tipujeme, že statistika za léta 2017-2019, až bude zveřejněna, tenhle trend přibližování potvrdí. Musíme ale na sobě makat.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.