Okres Jeseník pokryt Chytrou karanténou

20.04.2020

Každý další den, který českou ekonomiku dusí vládní opatření, přichází místní firmy a lidé o peníze. Z toho stoupá nervozita, a tak se s jistou nadějí můžeme dívat k aktivitě českých technologických firem stojících za Chytrou karanténou. Technickým řešením snažícím se dostat pod kontrolu koronavirem nakažené lidi a co nejrychleji poslat do karantény ty, s nimiž přišli do kontaktu. To by pak mělo vést k dřívějšímu uvolňování plošných zákazů a omezení. Na což Jesenicko čeká.
Princip je jednoduchý. Člověk s COVID-19 je pracovníkem hygieny vyzván, aby dal dohromady seznam osob, s nimiž v posledních cca 5 dnech přišel do kontaktu. Tito pak jsou kontaktování a nasměrováni do karantény. Nový způsob Chytrá karanténa udělá to vzpomínání za člověka, takže přesněji a rychleji, a to za pomoci dat mobilního operátora, pokud k tomuto využití dá postižený člověk souhlas. Chystá se také zapojení dat z platebních karet, aby byla ta vzpomínková mapa nemocného člověka co nejvěrohodnější.
Od pátku běží Chytrá karanténa naplno i v Olomouckém kraji, tedy i v okrese Jeseník může docházet k efektivnějšímu identifikování lidí, kteří přišli do styku s nakaženým. Ideální stav je ten, že v karanténě jsou jen nemocní a ti s vysokým rizikem nakažení. Okres Jeseník má v době psaní článku 10 nakažených.
Kdo by se chtěl dovědět více o tom, jak Chytrá karanténa funguje, a že není na místě obava o osobní data, nejdete to přehledně vysvětleno zde https://bit.ly/3cw8aKd. Neváhejte o tomhle chytrém řešení říct i svému okolí, ať se tu začne situace zlepšovat a ekonomika startovat co nejdříve.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.