Okna pro Národní muzeum jsou z Jeseníku

20.03.2018

Veledůkaz o šikovných lidech v našem regionu máme. A týká se echt řemesla, konkrétně dřevařiny. Jesenická firma Truhlářství Woodarch s.r.o. repasuje dřevěná špaletová okna na právě rekonstruovanou budovu Národního muzea v Praze (to je ta dominanta nad Václavským náměstím). Je to zakázka náramně složitá, no a logicky prestižní!
V truhlářské dílně, která dává práci mezi 25 až 50 lidmi, podle objemu zakázek, je už podepsaná pod mnoha dodávkami oken a dveří (Lednicko-Valtický areál, pražské Klementinum aj.). Tenhle projekt Woodarch vyhrál, protože vyrobit pro muzeum největší okna (5,5 m na výšku) zvládne jako jeden z mála v ČR. Pracovní postup zahrnuje demontáž okna, odvoz do Jeseníku, rekonstrukci okna, dovoz do Prahy a nakonec instalaci na budovu. Mimochodem kvalita repasovaných oken musela být testována až ve Vídni, kontrolována byla doslova každá tříska.
Až se půjdete podívat do Národního muzea, které bude slavnostně znovuotevřeno v říjnu, na 100. výročí vzniku Československa, všímejte si balkonových dveří na budově, všechny byly vyrobeny v Jeseníku!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.