Odpracovaný úspěch Rychlebských stezek

29.07.2019

Často vám na positivJE představujeme zajímavé turistické atraktivity, seznamujeme vás s jejich cestami k úspěchu a málo připomínáme, že je obvykle mnohem těžší, než se žádaným cílem stát, si tenhle status udržet. Samozřejmě se prostředí cestovního ruchu mění, přibývá konkurence, zvyšují se nároky návštěvníků ... na to všechno jako provozovatel musíte reagovat.
Jak se s tím vypořádat a být rok od roku větší, kvalitnější, známější, úspěšnější a tak, na Jesenicku nejlépe demonstrují Rychlebské stezky. Není sezóny, ve které by se na stezkách neobjevilo něco nového. Ale je to sakra dřina!
Největší práci teď týmu okolo Pavla Horníka způsobuje kůrovcová těžba v lesích, v nichž se traily vinou. Už jen uřídit pohyb těžařů a bikerů je náročné. A to nejdůležitější je dát po odtěžení daný úsek co nejrychleji do pořádku, aby se ježdění chtiví cyklisté mohli vozit. Na vlajkové lodi Superflow se docela běžně můžete potkat s divokou zvěří včetně jelenů, což je teda odměna, ale nejnovější report z Černé Vody ukazuje, jak se v lese maká "... za poslední dva týdny jsme vyčistili a vyšejpovali Superflow. Sekali jsme na Lipovských stezkách, znovu zprůjezdnili a vyčistili Černý potok, štěrkovali "stoupák", opravili Wales a starali se o objízdné trasy ...", tak si nemyslete, že tým z Rychlebek na jaře zamete listí a pak už jen vysedává na Základně. Do toho Pavel přichází s nápady na další rozšíření sítě trailů, takže se v lese kutá na nových lajnách (aktuálně Velbloud). Taky se musí starat o rostoucí počet dětí a bikerů, kteří na tom nejsou s technikou tak dobře, ale prostě chtějí Rychlebské stezky jezdit. Proto se otevírají dětské školičky a výukové kurzy ježdění, vylepšuje se zázemí centrály, pracuje se na marketingu, natáčí se videa ...
A ono to funguje, však se podívejte na totální spokojenost uživatelů Rychlebských stezek, jaké pozitivní fluidum vyzařuje. Jaký další cíl cestovního ruchu Jesenicka má takhle bezvadnou reputaci a je takhle bezmezně milován?
Jen ukázka, jak se nad Černou Vodou maká (video), Rychlebské stezky slaví 10 let!

Foto (zdroj): archiv Rychlebských stezek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.